Ріпак виходить на перше місце за прибутковістюРіпак виходить на перше місце за прибутковістю


Посівні площі під озимим ріпаком цього року залишились на стабільно високому рівні – 794,8 тис. га за даними МінАПК станом на 29.09.17. Проте, за власними оцінками компанії NPZ площі посіву помітно перевищили 800 тис. га. Таким чином, Україна посіла 4-те місце в світі за посівними площами озимого ріпаку з невеликим відривом від Польщі, де посівні площі склали 840 тис. га.

 

Компанія NPZ змогла збільшити долю насіння озимого ріпаку в Україні завдяки хорошій урожайності і високій рентабельності нових і перевірених гібридів. Найбільшою популярністю серед усіх українських виробників ріпаку як і раніше користується гібрид ШЕРПА – площі посіву цього гібриду в 2017 р. перевищили 100 тис. га.

 

Цього року рентабельність вирощування озимого ріпаку в Україні може сягнути 83%, що дасть йому змогу посісти перше місце серед олійних культур – пише agravery.com з посиланням на дані керівника Центру стратегічних досліджень Сумського НАУ Олександра Маслака. Дещо меншу рентабельність експерт прогнозує для соняшнику – на рівні 79%. За даними Мінагропроду у 2016 р. найбільш прибутковими були олійні культури: рентабельність соняшнику склала 61,9%, сої – 51,8%, ріпаку – 45%.

 

За оцінками фахівців компанії NPZ, понад 80% посівів озимого ріпаку станом на сьогодні перебувають в хорошому і середньому стані. Таким чином, є всі підстави вважати, що зацікавленість аграріїв у даній культурі і площі посівів збільшуватимуться і в подальшому.