Компанія НПЦ представила новинки селекції озимого ріпаку на традиційних Днях поляКомпанія НПЦ представила новинки селекції озимого ріпаку на традиційних Днях поля


Щорічно, в різних областях України компанія НПЦ проводить Дні поля. Основною метою цих заходів є ознайомлення українських виробників з селекційними досягненнями компанії, обговорення технології вирощування озимого ріпаку.

7-8 червня відбулись Дні поля в Тернопільській та Львівській областях, на базі ТОВ “Добрий Самарянин” і ПП “Агрофірма Лугове”. Організаторами виступили компанії НПЦ Україна, DuPont, HORSCH, Спектр-Агро та компанія BASF.

В цьому році у заходах прийняв участь і продакт-менеджер із Германії Рене Бранд, який представив українським аграріям оновлену лінійку гібридів озимого ріпаку від компанії НПЦ.

Серед новинок компанії, були представлені наступні гібриди:

МЕРСЕДЕС, завдяки відмінній зимостійкості та високому потенціалу урожайності входить до трійки найбільш популярних гібридів від компанії NPZ в Україні.

Адаптивність гібриду до безплужного обробітку ґрунту, дозволяє виробнику насіння швидко підготувати ґрунт в посушливих регіонах України, с мінімальними втратами ґрунтової   вологи. Особливістю МЕРСЕДЕСа також є швидке нарощування вегетативної маси весною та більш пізнє цвітіння, що значно зменшує ризик пошкодження бутонів можливими приморозками, а також ймовірний негативний вплив внаслідок пізнього внесення гербіцидів.

В перших виробничих посівах 2017 року в різних регіонах України гібрид показав урожайність біля 50 ц/га и вище, що говорить про його високу пристосованість до кліматичних умов нашої країни.

АТОРА. Крім високої урожайності, перевагою гібриду є здатність до швидкого росту восени, що робить його відмінно пристосованим до пізніх строків сівби.

АТОРА середнє високий гібрид, має розлогий тип габітусу, що значно підвищує його стійкість до полягання.

Гібрид має також високу стійкість до хвороб стебла. Так, в Польщі, в наслідок державних сортовипробувань 2016 року АТОРА мав найбільшу, серед інших гібридів стійкість до фомозу, альтернаріозу, склеротиніозу і вертицильозу. Безперечні переваги цього гібриду  були оцінені – з появою на ринку Польщі він отримав статус державного стандарту.

Не гірше показує себе АТОРА і на території України – в результаті демонстраційних  випробувань 2017 року в Менському районі Чернігівської області показав урожайність 56,2 ц/га, став лідером серед 48 гібридів різних селекцій.

КУГА. Батьківська лінія гібриду РОХАН говорить про високу адаптивність КУГИ до умов України.

Гібрид КУГА поєднує в собі високу стійкість до стресових умов навколишнього середовища з неймовірно високим потенціалом урожайності. За результатами демонстраційних посівів минулого року, гібрид став одним із лідерів по урожайності в Західній, Центральній та Південній Україні. Найбільші показники були досягнуті в Тернопільській та Волинській областях – 60,9 ц/га і 63,9 ц/га.

Завдяки зустрічі що відбулась, виробники мали змогу ознайомитись з перевагами представлених гібридів, підібрати оптимальні гібриди в залежності від строків посіву, технології вирощування та кліматичних особливостей регіону.