Чому варто включити ярий ріпак в сівозміну?

Ярий ріпак — прекрасний попередник під озимі зернові. Ця культура дає достатньо часу, щоб провести якісний посів озимих культур в стислі календарні терміни, що особливо важливо в сучасних кліматичних умовах України.

Для ярого ріпаку ми маємо більше часу для підготовки ґрунту до посіву, ніж для озимого ріпаку і менше залежимо від вологозабезпечення. Це одна з небагатьох ярих культур, посів якої можна почати з кінця березня в ще вологу землю. Це актуально не тільки для Західних регіонів України, але й для Центральних та Північних.

Які економічні переваги культури?

Ярий ріпак — це не тільки одні з перших, а ще й швидкі гроші для агровиробника, адже період вегетації культури складає всього 95-110 днів. Виробництво ярого ріпаку, при стабільно високій ціні на цю культуру, несе менше ризиків та витрат в порівнянні з його озимим побратимом.

Який гібрид ярого ріпаку обрати? NPZ Україна (раніше відома як LEMBKE) свого часу започаткувала культуру вирощування ріпаку в Україні. Компанія постійно працює над оновленням портфелю продукції. Ми підбираємо для українських аграрїїв ті інноваційні гідбриди селекції Норддойче Пфланценцухт Ганс-Георг Лембке КГ (Німеччина), які відповідають агровиробничим викликам України.

Новинка 2021 року — гібрид ярого ріпаку ЛАГОНДА вже встиг побити рекорди з врожайності під час точних дослідів NPZ в Україні. Саме завдяки високому потенціалу урожайності цей гібрид назвали в честь легендарного автомобільного бренду.

ЛАГОНДА — середньоранній гібрид з інтенсивним ростом на початкових стадіях розвитку, має відмінну стійкість до вилягання і розтріскування, а також високу стійкість до хвороб.

Рекомендуємо звернути ваш увагу на гібрид ЛАГОНДА цього сезону.

Компанія NPZ Україна спеціально для журналу “ЗЕРНО”, лютий 2021 року.