Який гібрид ярого ріпаку обрати для пересіву?

За даними FAO, найближчі 10 років на більшості територій України пануватимуть кліматичні умови, сприятливі для вирощування ріпаку. Тим не менш, стрімка зміна клімату створює нові виклики для українських фермерів. Серед них нестабільні погодні умови, нові хвороби та шкідники. І це не повний перелік. Усі ми пам’ятаємо минулий рік, коли нестача вологи в ґрунті протягом посівної кампанії ріпаку не дала засіяти близько 30% запланованих площ.

В той самий час, кліматичні зміни відкрили нові можливості для українських ріпаководів завдяки сприятливим умовам, які скалися для вирощування ярого ріпаку. Дану культуру доцільно вирощувати в тому числі для пересіву постраждалих під час перезимівлі посівів. Ця опція особливо актуальна в Україні цього сезону через морозну зиму.

Який гібрид ярого ріпаку обрати для пересіву?

Для пересіву озимого ріпаку я рекомендую обрати гібрид ярого ріпаку КЮРРІ КЛ селекції Норддойче Пфланценцухт Ганс-Георг Лембке КГ (Німеччина). Це середньостиглий гібрид, невибагливий до типу ґрунту, який має високий рівень посухостійкості з потенціалом урожайності 35-45 ц/га.

Унікальна властивість КЮРРІ КЛ – це висока здатність до бічного галуження в поєднанні з великою кількістю стручків. Цей гібрид має дуже динамічний початковий ріст, завдяки чому він максимально швидко використовує весняну вологу і закриває ґрунт. Це допомагає рослині зберегти вологу для формування майбутнього врожаю.

КЮРРІ КЛ – гібрид технології Clearfield®, саме тому він буде доречний при пересіві озимих культур, а також як планова культура для тих господарств, для яких гостро стоїть питання з ліквідації забур’янення.

Рекомендуємо звернути ваш увагу на гібрид КЮРРІ КЛ цього сезону.

Компанія NPZ Україна спеціально для журналу “ЗЕРНО”, березень 2021 року.